07
Ιανουαρίου

Η εκδίκηση των Νικς απέναντι στον Γιάννη Αντετοκούνμπο

Κατηγορία Αθλητικά

Εκδίκηση για την προ δύο ημερών ήττα από τους Μπακς στη Νέα Υόρκη, με το buzzer beater του Γιάννη Αντετοκούνμπο, πήραν οι Νικς επικρατώντας 116-111 στο Μιλγουόκι.

Ο Έλληνας άσος ήταν και πάλι πολύ καλός, σημειώνοντας 25 πόντους (2/5 τρίποντα, 7/16 δίποντα, 5/6 βολές), ενώ, παράλληλα, είχε 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 τάπες σε 38 λεπτά, αλλά στο τέλος δεν μπόρεσε να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.

Ένα λεπτό περίπου πριν το τέλος αστόχησε σε σουτ, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα (111-112) με τρίποντο του Καρμέλο και στην επόμενη φάση ο Giannis έχασε την μπάλα από τον Τόμας και με καλάθι του Λι οι Νικς αγκάλιασαν τη νίκη.

Οι Μπακς ήταν μπροστά στο σκορ με 13 πόντους στο φινάλε της τρίτης περιόδου, αλλά οι Νικς έκαναν δυνατό come back και έφθασαν στη νίκη.

πηγή: newsbeast.gr