Εκτύπωση αυτής της σελίδας
21
Φεβρουαρίου

Κορονοϊός: Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test την Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου

Μαζικές δειγματοληψίες των Κινητών Μονάδων του ΕΟΔΥ σε 167 σημεία

 

Με 167 σημεία σε όλη την Επικράτεια θα πραγματοποιήσει ο ΕΟΔΥ αύριο Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου δωρεάν rapid test για τον κορονοϊό.

 

Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

 

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ.*

 

Τα σημεία

 

Δ. Ελευσίνας. Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00
Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
Δ. Πετρούπολης, Πνευματικό κέντρο, Αθανασίου Διάκου & Μπουμπουλίνας, 09:30-15:00
Δ. Αχαρνών, Δημαρχείο Αχαρνών , 09:30-15:00
Δ. Ζωγράφου, Πλατεία Γαρδένιας, χώρος κινηματογράφου “Αλέκα”, 09:30-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)



Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30.


Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:00 – 15:00.
Δ.Χαλκηδόνας, Πνευματικό κέντρο, Κουφάλια, 09:00-15:00
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητρ. Καραβαγγέλη 12, 09:00-15:00
Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 13:00-19:00
8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00-17:00
Άνδρος, Κόρθι (πυροσβεστικό κλιμάκιο) 10:00-14:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 9:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00
Αρκαδία, Δ. Βόρειας Κυνουρίας, Πλατεία Καρτσιώτη, Άστρος, 8:30-11:00
Άρτα, Κέντρο υγείας Άρτας-ISOBOX, 08:30-15:30
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Ηπείρων 36, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας,09.00-15.00
Βοιωτία,Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,08.30-13.45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 15:30
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξάνδρούπολης, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306, 08:30 – 15.30
Έβρος, Ιατρείο Τυχερού, 10:00 – 14:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:30
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Εύβοια, Ψαχνά, Κέντρο Υγείας Ψαχνών, 09:00 – 12:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30
Ζάκυνθος, KY Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Αρχ. Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:15-14:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Γάζι, ISOBOX, Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Χερσόνησος, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30
Θάσος, Κέντρο Υγείας. Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00- 16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 11:00-17:00
Ιωάννινα, Παρακάλαμος Ιωαννίνων, Παρακάλαμος, 10:00-13:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, Αχαράβη, 09:30-14:30
Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κεφαλονιά, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Παλιό Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
Κιλκίς, Ανθόφυτο, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:15
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-14:30
Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-19:30
Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
Λάρισα, Γ΄ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου & 23ης Οκτωβρίου 8:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη 8:00-15:30
Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου 8:00-12:00
Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ 12:30-15:30
Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας 09:00-12:00
Λάρισα, Μύλος του Παππά 8:00-15:30
Λάρισα, Καλοχώρι, 08:30-10:30
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λήμνος, Προπουλι, αγροτικό ιατρείο Προπουλειου, 09:00-10:00
Λήμνος, Ατσικη, αγροτικό ιατρείο Ατσικης, 10:15-14:00
Λήμνος, Καρπασι, αγροτικό ιατρείο Καρπασιου, 14:15-15:00
Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως 09:00-14:30
Μαγνησία, Αγριά, Δημαρχείο Αγριάς, Πορφυρογένη 2, 08:30-11:30
Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Ιωλκού & Αναλήψεως 12:30-15:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού, 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 -13:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 13:30
Νάξος, Ιατρείο Χαλκι 7:30-8:30
Νάξος, Ιατρείο Φιλοτι 09:00-11:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα 11:45-14:30
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-17:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00:14:45
Πάτμος,Σκάλα,Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-11:00
Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, 11:30-13:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:00
Ρόδος, Πλατεία Κοινότητας Παραδεισίου, παραδείσι, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, (στενό Τράπεζας Πειραιώς, Βαθύ, 08:00-15:00
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00
Σάμος, Γήπεδο Καρλοβάσου, 08:15-13:30
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-15:30
Σέρρες, Κοινότητα Μητρούσι Σερρών, 09:00 – 15:00
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου 08:00-15:30
Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 11:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
Τρίκαλα, Κοινοτικό Ιατρείο Αγίου Βησσαρίωνα Πύλης 09:00-10:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 15:00
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

 

 

Πηγή:newsbeast.gr

 

Διαβάστηκε 111 φορές
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)